Přeskočit na hlavní nabídku

Poznámky 2011

Neorganizované skladiště mých poznámek. Zajímavosti, WTF, zkušenosti, návody, životní pravdy (postřehy). Formátováno pomocí Texy! (syntaxe).


Když v létě vytrvale prší

Letní monzun přináší vytrvalý déšť, tak životodárný pro rýži. Díky nim přežívá jedna desetina světové populace.


Základní otázka při tvorbě produktu

Základní otázka, kterou si musíme klást při tvorbě produktu, je, zda šetříme lidem čas, pomáháme jim vydělat více peněz nebo jim zvyšujeme šanci mít sex.

Zdroj: Luboš Louženský: Proč Google+ neuspěje? Není tam dost sexu


Hodgeova domněnka

Každá harmonická diferenciální forma nesingulárně projektivní algebraické variety je racionální kombinací kohomologických tříd algebraických cy­klů.


Cenzura

Moby ~censored~

Philip K. ~censored~


Kouření

Pro více informací o rakovině plic, prosím pokračujte v kouření.

Ty cigarety, to je věc, panečku… smrdí to, oči z toho štípou, hadry zralé na pračku… Kdo tohle do sebe dobrovolně cpe?


Výše pokuty podle toho, jak je pachatel bohatý

Zákon č. 40/2009 Sb., trestní zákoník (účinnost od 1. ledna 2010)

§ 68 Výměra peněžitého trestu

(1) Peněžitý trest se ukládá v denních sazbách a činí nejméně 20 a nejvíce 730 celých denních sazeb.

(2) Denní sazba činí nejméně 100 Kč a nejvíce 50 000 Kč.

(3) Počet denních sazeb soud určí s přihlédnutím k povaze a závažnosti spáchaného trestného činu. Výši jedné denní sazby peněžitého trestu stanoví soud se zřetelem k osobním a majetkovým poměrům pachatele. Přitom vychází zpravidla z čistého příjmu, který pachatel má nebo by mohl mít průměrně za jeden den.


Vyrobte si CD-ROM „na stole“

CD-RECORDABLE nyní rychlejší a za rozumné ceny. Technologie CD-RECORDABLE se pomalu stává „běžnou“ součástí počítačového světa. Od konce osmdesátých let, kdy mechanika pro jednorázový zápis na CD stála přes 30 000 dolarů, spadly ceny mechaniky (Philips CDD-521) včetně software v loňském roce pod 300.000 Kč. Letošní cenový vývoj je neméně zajímavý: v létě stojí samotná „Single Speed“ (tzn. se záznamovou rychlostí 150 kB/s) mechanika JVC XR-W1001M pod 100.000 Kč, což je již úroveň akceptovatelná pro velmi široký okruh zákazníků. V dohledné době (ještě na podzim) uvede JVC na trh novou CD-R mechaniku XR-W20001M, kerá už bude typu „Double Speed“ se záznamovou rychlostí přes 300 kB/s, tedy stejnou, jakou poskytuje dnes mnohem dražší Philips. To znamená, že běžné „cédéčko“ zapíše za poloviční dobu, tedy cca za půl hodiny. Schopnost mechaniky zaznamenat další stopy na dosud nenaplněné médium (tzv. Multisession Recording) je přitom dnes již standardem.

A jaké jsou aktuální ceny? Zatímco ceny médií poklesly již na úroveň 600–700 Kč za jedno CD-R, mechaniky jsou stále ještě cenově náročnější. Ale i tady je vidět pozitivní vývoj: základní systém XR-W1001M (Single speed) včetně software pro DOS stojí již od 130.000 Kč. JVC slibuje, že nová „Double Speed“ mechanika se bude prodávat za stejnou cenu.

Pokud jste dočetli až sem a dospěli jste k názoru, že jsem konečně zešílel, potvrzuji, že tato citace z článku od společnosti Albertina icome s.r.o [http://www.aip.cz/profil.php] obsahuje naprosto správné údaje. Snad jenom pro upřesnění, článek byl otištěn v katalogu výstavy PCSALON, pořádané ve dnech 13.-16. září 1994, tedy před pouhými šestnácti lety. […]

Rok 1994 byl rokem památným: do České republiky přiletěl poprvé Bill Gates. Byla to také jeho první návštěva východní Evropy. V Praze jednal celé dopoledne se špičkami průmyslu a obchodu a pak strávil celé dvě hodiny na návštěvě u prezidenta Václava Havla. Tématem jejich rozhovoru nebyly informační technologie, nýbrž lidská spiritualita. Poté odletěl do Brna, kde poobědval obřího hamburgra a vypil půl litru Caca-Coly. Následující prezentace Microsoftu v rotundě pavilonu A na výstavě INVEX byla prý nezapomenutelným zážitkem pro ty šťastlivce, kteří se do rotundy vešli. Prohlídku veletrhu zahájil přirozeně v expozici firmy Microsoft s.r.o. Provázel jej Ing. Jan Mühlfeit, čerstvý vítěz soutěže „Osobnosti české informatiky 1994“.

Pozoruhodné byly tehdy i ceny software Microsoftu (MS): Windows 3.11 CZ stály 2.920 Kč, Office 4.1 Standard 11.900 Kč. […]

Jan Bílek, 9. 12. 2010
http://www.ahasweb.cz/…20101207.htm
Licence: Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko


Dioxiny – účinky na člověka

„Mediálně známý je […] údajný pokus o otravu ukrajinského prezidenta Viktora Juščenka a jeho zohyzděná tvář. Mohly za to údajně dioxiny. Nicméně – nezemřel. Při dosud největším skandálu s dioxinovými vejci (Belgie, 1999) obsahovalo jedno vejce 5000 pikogramů [dioxinů]. A k otravě prezidenta Juščenka bylo údajně použito tolik dioxinů, jakoby naráz snědl asi 200 milionů takto kontaminovaných vajec.“

Zdroj: časopis dTest 2/2011


KONEC

Martin Trčka