Přeskočit na hlavní nabídku

Poznámky 2006

Neorganizované skladiště mých poznámek. Zajímavosti, WTF, zkušenosti, návody, životní pravdy (postřehy). Formátováno pomocí Texy!: Text to HTML converter and formatter.


Složka „Data aplikací“


Proč nemám rád: Kerio Personal Firewall


Proč nemám rád: PSPad

PSPad je skvělý editor HTML (mnoho užitečných funkcí pro tvorbu HTML), ale špatný editor (obecně). Nejhorší je množství chyb, které jsou přítomné jak ve starých, tak v nových verzích.

Co mě štve na nových verzích (4.5.2):

Co by mohl umět (by default):

Co mě štvalo na starých verzích:


Cena opravy poškozeného disku

Ma poskozenou tabulku vadnych sektoru – primo na plotne. A to by pak bylo za 8–9 tisic.


Windows Personal Firewall Analysis

Smaller values of overall ratings mean better products.

Comodo Personal Firewall 2.3.6.81 (rating: 15656)

ZoneAlarm Pro 6.1.744.001 (rating: 16837)

Outpost Firewall PRO 4.0 (964.582.059) (rating: 19517)

Norton Personal Firewall 2006 version 9.1.0.33 (rating: 36509)

BlackICE PC Protection 3.6.cpj (rating: 37491)

Kerio Personal Firewall 4.3.246 (rating: 40588)

http://www.matousec.com/…ll-analysis/


Visual Studio: Display pointer as an array

If you expand a pointer and you only get a single item, just add „,n“ to the entry in the watch window where n is the number of elements to expand. For example, if you have a foo * pFoo pointing to an array of ten elements, put pFoo,10 in your watch window to see all of the element. This can be useful to view parts of a large array. If pFoo points to an array of 5,000 elements, you might use (pFoo + 2000),10 to see elements 2000 through 2009.

http://www.highprogrammer.com/…lstudio.html


Buffer overflow

I will overflow your buffer and make your data suffer


Fool

You can fool some of the people all of the time, and all of the people some of the time, but you can make a fool of yourself anytime.


Pěkné ženy

U kamarada v ICQ v sekci Interests – Women:

jen ty pekny, takze vsechny


Víte, co je „Electronic Food Processor“?

Viděl jsem to napsané na jedné krabici a na obrázku byl (pro zobrazení odpovědi označte následující prázné místo myší): mixér


Přechod na jiný webový prohlížeč

Z diskuze, zda mají webdesigneři – pomocí svých webových stránek – nutit uživatele k přechodu na jiný webový prohlížeč (např. aby uživatelé nepoužívali Internet Explorer):

Změnit prohlížeč je stejné jako změnit byt, změnit přítelkyni (přítele) nebo přejít z Win na Mac či Linux. S tímto přechodem jsou spojeny dvě věci: Náklady na přechod a Motivace k přechodu.

1. Náklady – jsou samosebou větší než „tři kliknutí“ – změna uživatelských návyků například. Nový byt taky neznamená „jen“ přenést nábytek a vyměnit si klíče. Náklady jsou silně individuální a věř tomu, že jsou lidé, kteří je prostě nejsou ochotni vynaložit (a vůbec nejde o „tři kliknutí“). a smiř se s tím, že náklady si každý určí subjektivně sám.

2. Motivace neboli PROČ? Důvody PROČ nebudou posuzovat webdesignéři (architekti, psychologové či programátoři), ale uživatelé (obyvatelé,…)


Názvy dnů v týdnu (etymologie)

Velmi prosím o zodpovězení dotazu z oblasti etymologie, a to, jak vznikly názvy dnů v týdnu. Nemohu nikde příslušné informace najít.

Jen velmi stručně (podrobnější vyklad najdete v každém etymologickém slovníku.)

http://www.ptejteseknihovny.cz/


Původ slova „píča“

K původu slova „píča“ se autor knihy, jejíž citaci uvádíme níže, vyjadřuje takto:

Dětský genitál ruské maminky u holčiček označují pisinka, pičuga, pičuška, česky píča, piča, pička, srbochorvatsky pička, u dětí píša. Původ hledejme u řeckých hrdinů, kteří měli akontion – házecí kopí. Kopis znamená nůž, meč i sekeru, je to něco, co může dělat pik, jako je tomu ve slově pikros – bodavý. I latinská malba – pictura má původní význam vypichovat, vyšívat.

Trojúhelník podbřišku tvarem připomíná tyto hrotité nástroje, je tu opět klín na pice, na hrotě kopí, na konci oštěpu je špička. V latinskoamerickém dialektu picare označuje souložení, česky též lze vulgárně mluvit o píchání. Ve španělštině pica je kopí, pika, picacarne – mlejnek na maso, picaculo – hovnivál, picada – klovnutí, picadero – pajzlík, hodinový hotel, picana – bodec. Sloveso pica – píchnout má na 47 významů.

Nejpravděpodobněji je slovo piča však přece jen příbuzné s močením: pipi, lulu, lulat, rusky pisať, srbochorvatsky pišati, piškiti – to se smočí stéblo – kalamus v kalamáři a po takovém zvlhčení lze psát. Tohoto rodu je i francouzské pissar a pissoire i anglické piss – scanky, nesprávně chcanky. Pica je straka po latinsku, picus – datel, žlůva, slovo piča by pak mělo souvislost k klepáním špičatým nástrojem. Slovo pica zahnízdilo mezi českými dětmi v době, kdy se hrálo na pikolu a jméno tato hra dostala podle klepání (zapikolování) napodobující datla.

Údaje pochází z publikace: DOLEŽAL, A. (Ne)pikantní jazykověda. Praha: Grada Publishing, 1996. ISBN 80–7169–333–2.

http://www.ptejteseknihovny.cz/


Cvičný požární poplach

Dnes nam chodi vesele e-maily:

Připomínám, že v dnešních odpoledních hodinách bude proveden cvičný požární poplach spojený s evakuací celé budovy.

V případě, že se někteří zaměstnanci odmítnou evakuovat, žádáme, aby některý ze zaměstnanců příslušné společnosti zaznamenal název společnosti a počet takto „uhořelých“. Tento údaj pak předal ostraze v dispečinku za hlavní recepcí. Jde pouze o statistické ú­daje.


Pine a problem se slozkou sent-mail

Problem byl v tom, ze po definici vlastnich headeru mailu (To: a Reply-To:) se mi ve slozce sent-mail jako jmeno prijemce ukazuje moje – cili nevidim, komu jsem ten mail poslal.

Reseni: Dat adresu z To:/Reply-To: do alt-addresses:

http://www.zrox.net/…e/roles.html#…


Jazyková vybavenost zaměstnanců Českých drah

Když jsem jel v neděli vlakem do Prahy, zastavili jsme těsně před Kolínem a z reproduktoru se ozvalo:

„Vážené dámy, vážení pánové, změna hlášení. Z dopravních důvodů jsme zastavili u návěstidla ještě před stanicí Kolín. Prosím nevystupujte.“

Po chvíli paní průvodčí navázala hlášením v cizím jazyce:

„Ladies and Gentleman. Big mistake. Sorry. I don't no…“

(a hlášení naštěstí uprostřed věty skončilo)


Rychlost světla

Dotaz:

Nekdy se mi stava ze kdyz musim fotit v protisvetle a chci mit hlavni objekt pekne prosvetlen s detaily – ne siluetu. Tak mi expozimetr hlasi cas 1/1000 problem je ten ze kdyz objekt je vzdalen trebas 3/4/5 metru tak fotka vypada uplne stejne jak s pouzitim bleskem nebo bez nej. Je mozne aby svetlo z blesku nestihlo doletet za 1/1000?

Reakce:

musis si zohnat blesk s rychlejsim svetlom! alebo reklamuj u einsteina ze vybavil pomale svetlo!


Zaměstnanci

Je to (…) jeden z ďalších dôvodov, prečo sa u nás neoplatí držať vo firme existenčné ohrozenie s názvom „zamestnanci“.


First versions of orthodox file managers


Opera 9.1 Fraud Protection

When you go to a new site for the first time, Opera will check against a database if the site is trusted or if it is a known fraud site. If we know the site, there will be a small information „i“ in the right end of the address field. If it's unknown/not verified there will be a „?“ and if it's known as a fraudulent site we will display a warning and block the user from accessing the site.

The browser sends only the minimum information the database needs to identify a fraud site. When a result is received by the browser, it will be cached there for some time, so it doesn't have to check again if you go to the same site often.

Firefox 2 only checks against a blacklist unless you turn on real-time protection from Google or other providers. We feel that only real-time protection is real protection, since phishing attacks tend to be more and more like virus attacks, most of their damage is done in a very short time.

This makes some sense, especially to save bandwidth for our servers. But for the privacy-concerned user, we don't think it changes anything, since it's typically the more obscure sites that you really want to keep to yourself. We've made it easy to turn on and off the fraud protection from the information dialog you get when clicking the icon.

More technical details:

When you browse to a site you have not visited before, the browser sends a request for site information to our server. The requests contains the domain name of the site and a hash value of the URL. We don't send the full URL, but we need a fingerprint of the full URL in case you visit a dangerous page on a site that is otherwise harmless.

The reply from the server is an XML document containing the trust level of the domain. This reply will be cached by Opera for a time indicated by our server. This means that information about well-trusted sites can be cached for a longer period than for unknown sites.

We don't store information on our servers that let us track individual users. IP addresses are discarded and we don't use cookies or other session information. No information goes directly to third parties, all communication goes through our own servers. Our servers get the trust information from a database supplied by GeoTrust, who have a long experience with anti-fraud solutions.

The requests go over HTTP, but the replies will be signed by the server to make sure they are genuine. We prefer to send information between the browser and ourselves in plain text, so our users can inspect the data we send „home“.

http://my.opera.com/…d-protection


Reseni spousty problemu s CSS

* {
 margin: 0;
 padding: 0;
 border: none;
}

Update: Ale zase to spoustu novych problemu prinese: Ještě dokonalejší stylování formulářů


Visual C++ Express Edition: Jak nastavit debugging

Melo by to byt od instalace, ale kdyz to nahodou neni, tak tady je navod, co se musi nastavit.

V Properties projektu (nikoli solution):

Configuration Properties → C/C++
→ General → Debug Information Format: cokoli jineho nez Disabled
napr. Program Database for Edit & Continue (/ZI)
→ Optimization → Optimization: Disabled (/Od)

Pozor: Je treba mit v projektu alespon jeden C++ zdrojak, jinak se polozka „C/C++“ v konfiguraci ani neobjevi!

Configuration Properties → Linker
→ Debugging → Generate Debug Info: Yes (/DEBUG)

Asi taky neni ke skode nastavit warningy na maximum:

Configuration Properties → C/C++
→ General → Warning Level: Level 4 (/W4)

Ale porad to neni idealni, na konci programu to chce zadat zdrojaky nejake zakladni knihovny. To chce jeste nejak vychytat.


Presmerovani v PHP

$code = 301; // kód v rozsahu 300..307
$url = 'http://example.com';
header('Location: '.$url, TRUE, $code);
die('Pro pokračování prosím <a href="' .
 htmlSpecialChars($url) .
 '">klikněte sem</a>.');

Proc neni dobre informovat o release predem?

http://weblogs.mozillazine.org/…release.html


Statistika spamu za říjen 2006

Spamy mi chodí s frekvencí přibližně 0,0002315 Hz. Průměrně jeden spam za 71 minut.


Changelog

Version 0.1.2.1

Version 0.0.10.2 forgot, sorry

Version 0.0.8.7


Microsoft a sex

In the month after DirectX 3 was released, „directx“ became the number one most-searched-for term on microsoft.com. That in itself wasn't too surprising. What was more surprising was the word in sixth place: „sex“.

That puzzles me to this day. What kind of people search for „sex“ on microsoft.com? And what were they expecting to find?

http://blogs.msdn.com/…/875991.aspx


Je to horší než zločin, je to chyba.


Eagle

Datum: 2006–09–04 15:15:18

Ono když vám šéfredaktor napíše, že ho zajímají jen jeho názory a názory majitele, ale už ne treba přímého nadřízeného (ředitele divize eMedia: „neni to clovek, ktery me zamestnava… co se projektu SHW tyce, nic s nim neprojednavam“), natož vaše názory, dále vám řekne, že tím, že děláte spoustu věcí pro časopis zdarma, se pouze zviditelňujete, a prohlašuje o vás lživé věci na diskuzním fóru (… které je pod jeho kontrolou) tak, aby si získal čtenáře na svojí stranu, zjevně nemáte důvod pokračovat. Tím spíš ho nemáte, když jsou neshody zapříčiněny jeho neustálou posedlostí dokazovat všem svojí nenahraditelnost (na kterou objektivně vzato nemá) a to i před čtenáři tak, že autokratickým způsobem rozhoduje o filtrování nepohodlných názorů. Můj a jeho přístup k lidem se zjevně velmi liší, neboť jsem toho názoru, že filtrovat se mají jen příspěvky urážlivého charakteru, nikoli například oprávněná kritika či lehčí off-topic. Věřte mi, že nejsem jediný člověk, který z tohoto důvodu s SHW skončil. Dal jsem jim šanci, ale majitel (Zdeněk Michálek) zjevně stále nepochopil, o co tady běží, a proto nečiní žádné kroky, které by tomuto zabránily. To, že vám SHW zaplatí 70 až 90 Kč za 1000 znaků a maximálně 2500 Kč za článek, prostě není finanční motivací – v libovolném zaměstnání pro vysokoškoláka vyděláte víc. Když si nechtějí udržet ani levného člověka, který to dělá primárně pro radost, tak už nevím, kam hlouběji mohou klesnou. Nicméně je to jejich věc, mohou si dělat, co se jim zlíbí, já ale za těchto okolností nechápu, co by mělo normálně jednajícího autora na Svět hardware momentálně táhnout.


Philips Xenium

mobilní telefony s velkou výdrží baterie (až měsíc)

(ale v ČR se asi sehnat nedají)


Zivot je tazky, jeden z najtazsich.


10 pravidel asertivity

aneb jak se chová člověk, který je opravdu asertivní

  1. Dokáže odmítnout věc, která se mu nelíbí, bez pocitu provinění.
  2. Ví, že dělá chyby, dokáže je přiznat a převzít za ně odpovědnost.
  3. Každého, koho urazí nebo poškodí, se z očí do očí omluví.
  4. Stojí si za svým slovem, je však ochotný uznat, že se zmýlil.
  5. Nesnaží se vymlouvat a přetvařovat, aby před druhými lépe vypadal.
  6. Pokud něčemu nerozumí, zeptá se, i kdyby šlo a základní znalosti.
  7. Dokáže přiznat, že se na nějaký úkol necítí.
  8. Jestliže ho druhý člověk odmítne, nemá mu to za zlé a nemstí se.
  9. Když mu někdo ublíží, nebo ho poníží, řekně věcně, co mu vadí.
  10. Neříká, že ho něco mrzí, když to není pravda.

Konečně čtyřka, ze které mám dobrý pocit!

Ondra po návratu ze zkoušky (4=vyhazov), 20. 9. 2006


Smlouva

Když jsem si v eBance otevíral účet, všechny několikastránkové smlouvy jsem si pozorně četl. Musím říct, že nikdo mi nenaznačoval, že bych tím zdržoval nebo snad, že je to neobvyklé.

Vůči některým bodům jsem měl námitky. Bankéř mi podal pero, ať je škrtnu a škrtnutí stvrdím svým podpisem. K uzavření smlouvy prý stačí body č. 3 a 15.

(dgx)


Pojišťováci – schéma práce

Vzbudit důvěru, popsat neexistující problém a nabídnout jeho řešení.

Výsledek: Platit třikrát tolik za potenciální dvojnásobek.


Statistika spamu za srpen 2006

V průběhu srpna 2006 přišlo do mé (pár měsíců nepoužívané) e-mailové schránky 230 e-mailů. Celkem 194 z nich bylo SpamAssasinem označeno jako SPAM, zbylých 36 bylo taky spam.

To máme 7 a půl spamu za den, z toho průměrně jeden nerozpoznaný.


Přání

Krátká přání (k svátku, k narozeninám, k Vánocům)


Sámoška v hypermarketu

U východu z hypermarketu by mohla být malá sámoška, kde by si člověk koupil věci, na které zapomněl.

Yetiho deníček, 2006–05–15


Alkohol a tabák zabíjejí více Britů než zakázané drogy dohromady

Legální drogy zaplatilo v roce 2004 životem 136 000 ostrovanů, užívání heroinu, kokainu a marihuany jen 907. Vládní poradci porovnali lékařské záznamy a vyděsili se: škody způsobené povolenými drogami nejsou menší ani v poměru k počtu uživatelů.

Počet mrtvých na deset tisíc „uživatelů“:

Zdroj: Týden 33/2006


Neexistuje místo ani člověk, který by tě skryl před následky tvých činů.

Buddha


Lepsi byt tlusty a sportovat, nez byt hubeny a nesportovat.

(nejaky cesky kardiolog)


Soud osvobodil policisty, kteří ubili řidiče

Plzeň, 1. 8. 2006

K tomu, aby se dva lidé vyhnuli vězení za zabití, stačí málo: spáchat čin ve dvou a důsledně tvrdit, že to udělal „jen ten druhý.“

Dokazuje to rozsudek plzeňského soudu, který včera už potřetí zprostil dva bývalé policisty obžaloby z toho, že v roce 1994 na Rokycansku ubili opilého řidiče. Soud ani nyní neprokázal, zda obžalovaní Jaroslav Kraft a Zdeněk Pihýr spáchali čin úmyslně společně, nebo zda jej provedl pouze jeden z nich.

„Je jasné, že muž utržil smrtelné rány v přítomnosti obou policistů. Není však dokázáno, zda tyto smrtelné údery způsobili poškozenému společně, nebo jen jeden z nich,“ zdůvodnil rozsudek předseda senátu Luboš Patzenhauer. Osvobozující rozsudek není pravomocný, protože si státní zástupce ponechal lhůtu na rozmyšlenou.

Podle obžaloby se policisté 27. listopadu 1994 snažili zastavit v Těškově na Rokycansku auto, které řídil dvaačtyřicetiletý zemědělec Josef Šoltýs. Muž strávil večer v hospodě a když míjel policisty, pokusil se jim ujet. Nakonec zastavil a když vystoupil, strhla se mezi ním a policisty potyčka. Šoltýs skončil v nemocnici, kde po několika hodinách zemřel. Měl protrženou slezinu a potrhané tenké a tlusté střevo.

Oba obžalovaní u soudu většinou mlčeli, ale v přípravném řízení přiznali mírný úder do obličeje a břicha zadrženého. Kraft jednou u soudu připustil, že dal možná muži ránu kolenem.

Policisté se dostali poprvé k soudu až devět let po činu. Nyní si případ různé instituce předávají už šestým rokem.

Zdroj: ihned.cz (ctk)


Kouření: Statistiky

Odhaduje se, že v České republice kouří asi 2,5 milionu lidí, tedy třetina dospívající a dospělé populace.

Zhruba 1,75 milionu lidí chce s kouřením skoncovat, každý rok to přitom zkouší asi milion lidí, ale podaří se to jen asi 50 tisícům lidí ročně.

Nejvíce kuřáků je ve věkové skupině 15 až 18 let, kde kouří polovina lidí, častěji dívky. Starší kuřáci zase většinou vykouří více cigaret.

Zdroj: idnes.cz


Autorský zákon: výjimky

§ 35 Užití díla v rámci občanských a náboženských obřadů, v rámci školních představení a užití díla školního

(3) Do práva autorského také nezasahuje škola nebo školské či vzdělávací zařízení, užije-li nevýdělečně ke své vnitřní potřebě dílo vytvořené žákem nebo studentem ke splnění školních nebo studijních povinností vyplývajících z jeho právního vztahu ke škole nebo školskému či vzdělávacímu zařízení (školní dílo).

§ 60 Školní dílo

(1) Škola nebo školské či vzdělávací zařízení mají za obvyklých podmínek právo na uzavření licenční smlouvy o užití školního díla (§ 35 odst. 3). Odpírá-li autor takového díla udělit svolení bez závažného důvodu, mohou se tyto osoby domáhat nahrazení chybějícího projevu jeho vůle u soudu. Ustanovení § 35 odst. 3 zůstává nedotčeno.

(2) Není-li sjednáno jinak, může autor školního díla své dílo užít či poskytnout jinému licenci, není-li to v rozporu s oprávněnými zájmy školy nebo školského či vzdělávacího zařízení.

(3) Škola nebo školské či vzdělávací zařízení jsou oprávněny požadovat, aby jim autor školního díla z výdělku jím dosaženého v souvislosti s užitím díla či poskytnutím licence podle odstavce 2 přiměřeně přispěl na úhradu nákladů, které na vytvoření díla vynaložily, a to podle okolností až do jejich skutečné výše; přitom se přihlédne k výši výdělku dosaženého školou nebo školským či vzdělávacím zařízením z užití školního díla podle odstavce 1.

Zdroj: Autorský zákon


Bezpečnost osob v blízkosti konvektivních bouří (bouřek)

Riziková situace:

Pobyt pod vzrostlejšími stromy. Pozor – některé nižší stromy mohou mít výrazně hlubší kořeny než třeba okolní vyšší smrky a díky tomu jsou výrazně vodivější. Za bouřky je tedy lepší vyvarovat se blízkosti jakýchkoliv vzrostlejších stromů, nejen těch nejvyšších!


Autorský zákon: tresty za porušení

AutZ, § 40, odstavec (3):

Právo na náhradu škody a na vydání bezdůvodného obohacení podle zvláštních právních předpisů zůstává nedotčeno; výše bezdůvodného obohacení vzniklého na straně toho, kdo neoprávněně nakládal s dílem, aniž by k tomu získal potřebnou licenci, činí dvojnásobek odměny, která by byla za získání takové licence obvyklá v době neoprávněného nakládání s dílem.

TrZ, § 152:

(1) Kdo neoprávněně zasáhne do zákonem chráněných práv k autorskému dílu, uměleckému výkonu, zvukovému či zvukově obrazovému záznamu, rozhlasovému nebo televiznímu vysílání nebo databázi, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo peněžitým trestem nebo propadnutím věci.

(2) Odnětím svobody na šest měsíců až pět let nebo peněžitým trestem nebo propadnutím věci bude pachatel potrestán,
a) získá-li činem uvedeným v odstavci 1 značný prospěch, nebo
b) dopustí-li se takového činu ve značném rozsahu.

TrZ, § 89, odstavec (11):

(…) značnou škodou se rozumí škoda dosahující částky nejméně 500 000 Kč (…)

Zkratky: TrZ = Zákon č. 140/1961 Sb., trestní zákon AutZ = Zákon č. 121/2000 Sb., autorský zákon


Fundamental truths

Some things in life can never be fully appreciated nor understood unless experienced firsthand.

RFC 1925, fundamental truth 4

One size never fits all.

RFC 1925, fundamental truth 10


Kapřík nekouše, kapřík žužlá.


Za peníze

…si můžeš koupit dům, ale ne domov
…můžeš si koupit postel, ale ne spánek
…můžeš si koupit hodiny, ale ne čas
…můžeš si koupit knihu, ale ne vzdělání
…můžeš si koupit pozici, ale ne respekt
…můžeš si koupit léky, ale ne zdraví
…můžeš si koupit krev, ale ne život
…můžeš si koupit sex, ale ne lásku


Komplikovaná pravidla

Desatero božích přikázání má 279 slov.

Prohlášení nezávislosti třinácti severoamerických států z roku 1776 má 300 slov.

Nařízení Evropské unie o dovozu karamelových bonbonů má 25911 slov.


Fyzikalni hadanka

v uzavretej krabici vaziacej 1kg lieta vtacik s hmotnostou 1kg. krabica je polozena na vahach. aku hmotnost ukazuje rucicka vah?


Bulvár

Vitejte v zemi, kde staci, aby kokot pustil ethereal, kamaradi ho napraskali a on se dostal do televiznich novin. Vrati se se skvelyma historkama o tom, jak se ho na sluzebne ptali na vsechno mozne a ukazali mu jednu tlustou a jednu tenkou slozku. A pak ho budou mit vsichni radi, protoze to je ten bomba kundak z internetu.

Ja jen doufam, ze se jednou komplex rozvine cely a on se rozhodne, ze umi zastavovat kulky.


Češi nakupují podle kvality a potom teprve podle ceny

Průzkum nákupních zvyklostí Shopping Monitor CEE, který zpracovala agentura Incoma Research ve spolupráci s GfK Praha, ukazuje, jak se liší nároky českých zákazníků od ostatních obyvatel střední a východní Evropy. Češi si vybírají, kam půjdou nakoupit, podle kvality a čerstvosti potravin. Na druhém místě je cena zboží nebo dostupnost obchodu. Zajímavé výjimky tvoří Rusové, kteří upřednostňují příjemný personál, a Ukrajinci zakládající i na čistotě prodejny.


Realityshow

(idnes.cz) 6. dubna 2006 9:46 Mimořádně drastickou smrtí zemřel bezdomovec, který se v Praze 4 rozhodl přespat v kontejneru. Popeláři ho omylem vysypali i s odpadem do sběrného vozu. V něm se udusil, když se dostal do lisovacího zařízení.


Výhoda nefunkčního guestbooku

Z jedne amaterske webove stranky:

Pôvodne na tomto mieste mala byť tzv. Kniha návštev (GuestBook) tohoto webu. Poskytovatelia tejto služby ale kladú také podmienky, že to až nie je horázne. (Súhlas so shromažďovaním dát, zasielaním reklamných E-mailov a pod.) Preto ak máte pocit, že nám chcete niečo oznámiť, použite prosím bežný E-mail. Ak nájdem vhodného poskytovateľa, knihu zavediem. Má to aj tú výhodu, že môžete Váš názor oznámiť iba konkrétnej osobe a nie rozšíriť po celom webe že je blbec.


Má krámy

Sexualni poradna (sexus.cz):

Pepa (věk: 15) (podáno: 5.7.2005, 18:43) Ahoj Julie, mam takový problém nedavno mi moje dívka řekla, že se se mnou nemůže vyspat, protože má krámy. Co to prosimtě je?

Julie odpovídá: Pepo, Pepo, tím ti dívka chtěla oznámit, že má menstruaci…


Jíst zdravě… neublíží

Jezte málo tučných jídel, hodně ovoce, zeleniny, celozrnné pečivo, ořechy; pokud špek, pak jen „nízkotučný“. Tak zní recept na dlouhověkost. Američtí vědci uspořádali mamutí projekt, při němž polovina z padesáti tisíc žen po menopouze jedla osm let normálně, zatímco druhá polovina „zdravě“. Výsledek šokoval: nízkotučné potraviny významně nesnížily výskyt srdečních chorob, rakoviny prsu a tlustého střeva. Z jiného výzkumu stejné instituce vyplývá, že doporučovat ženám po menopauze jako doplněk vápník a vitamin D, aby se vyhnuly řídnutí kostí, nemá na výskyt osteoporózy téměř žádný vliv. Lifestyloví a dietáři kroutí rozpaky hlavami. Jedno uhájili (zatím) – celkové omezování tuku a dietní direktivy přý „určitě neublíží“.

Zdroj: Týden 8/2006


Mám se dobře

16 million people dying from starvation / 800 million malnourished
1 billion people lack adequate shelter / 100 million are homeless

http://www.unesco.org/


Neočeština

Jeden můj známej sbírá roztodivné slovní tvary. Říká tomu neočeština. Takže tady je jich pár na ukázku, ale bohužel to nejsou zkratky.

ušmudlaní – již mu honí ptáka
zabloudila – zlikviduj žebráka
papoušek – pojídají poukázku na peníze
pokoj – přikrm dítě
gestapo – pozdní náznaky
dojížděti – taháš dcerky za cecky
struktůra – cesta vemene
prskavky – ňadro černýho ptáka
cigarety – pysky Roma
Rakušák – rak s dlouhejma ušima


Aurora – výkřik hanáckého stavitele ropovodu
hadr – údiv nad příchodem doktora
Havana – údiv nad vybavením koupelny
paraple – psychiatr se loučí s pacientem

Už tam chybí jen pošuk, pro angličtináře aftersex

Chybí tam základní
kramflek – menstruační skvrna
parabola – údiv slovenského ajzlboňáka nad vyhaslou lokomotivou

sperma – zbij mě


Svítíček měsil, štěky pesaly a ja plop pres ten hot a celé trhy jsem si rozgaťal.


Citátky o lásce a taky o sexu

Láska je ta nejsložitější jednoduchost.

Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

Láska je jako květina – když se o ni přestaneš starat, uschne.

Láska je také pět minut radosti a celý život starosti.


Jazykolamy

Tak rychle to říct aspoň pětkrát za sebou …

Tři sta třicet tři stříbrných křepelek přeletělo přes stři sta třicet tři stříbrných střech.

Kmotře Petře, nepřepepřete mi toho vepře, jak mi, kmotře Petře, toho vepře přepepříte, tak si toho přepepřeného vepře sám sníte.

Naše posvíceníčko je ze všech posvíceníček to nejposvíceníč­kovatější posvíceníčko.

Rozprostovlasatila-li se dcera krále Nabuchodonozora, či nerozprostovla­satila-li se dcera krále Nabuchodonozora.

Naše lomenice je mezi lomenicemi ta nejlomenicovatější lomenice.

Zalyžařivšísi lyžař potkal nezalyžařivšísi lyžařku.

Pštros s pštrosicí a pštrosáčaty šli do pštrosačárny.

Přišel za mnou jeden řek, a ten mi řek, abych mu řek, kolik je v řecku řeckých řek. A já mu řek, že nejsem řek, abych mu řek, kolik je v řecku řeckých řek.

Prd krt skrz drn, zprv zhlt hrst zrn.

Řehoř Řehořovič řeže řeřichu.

Řežu a žeru, řežeš a žereš, žerou a řežou, žeru a řežu, žereš a řežeš, řežou a žerou.

Strč prst skrz krk.

Svišt sice svisle visel. Zasvištěl svišt, slyšel sysel.

Vlk strhl srně hrst srsti.

"O, kdybys, ty lyžaři nezalyžařivšísi, sis zalyžoval, byl bys zalyžařivšísi ly­žař!

Zaželezilo-li se železo, či nezaželezilo-li se železo?

Ještě štěstí, že se nesešli!

Sazeč dnes všecko nevysází.

Prut plul rychle po proudu a v láhvi se lyricky perlil ricinový olej.

Petr Fletr pletl svetr. Pletl Petr Fletr svetr? Svetr pletl Petr Fletr.

Utlum tu hubu a kup tu kupu hub!

Sčeš si vlasy z čela a osuš si šosy!

Řekni Lili, nalili-li liliputáni liliím vodu!

Nenaolejuje-li tě Julie, naolejuji Julii já.

Strýc Šusta suší švestky: pět švestek, šest švestek, pět švestek, šest švestek,

Byly přičteny přiřčené ceny, tak z čeho chceš sčítat?

Naše okenice je ze všech okenic ta nejokenicovatější.

V hlavní roli lorda Rolfa hrál Vladimír Leraus a na klavír hrála Klára Králová.

Tři tisíce tři sta třiatřicet stříbrných křepelek přeletělo přes tři tisíce tři sta třiatřicet stříbrných střech.

Kyklop koulí kouli od poklopu ku poklopu.

Královna Klára na klavír hrála.

Já rád játra, ty rád játra, ty rád játra, já rád játra, co nám brání dát si játra?

Náš táta má neolemovanou čepici. Olemujeme-li mu ji nebo neolemujeme-li mu ji?

Náš pan kaplan v kapli plakal.

Poslal posel posla pro slámu.

Rozprostovlasatila-li se dcera Semiramidina, nebo nerozprostovla­satila-li se dcera Semiramidina.

Čistý s čistou čistili činčilový čepec.

Tvrdíš, že sis přiskřípl prsty mezi dvířka skříně.

Neznepokojujte se meteorologickými proroctvími.

Řapík řebříčku řízl Řinu do prstu.

U Řezáčů řinčel řetěz při řezání řezanky.

Šla Prokopka pro Prokopa, pojd Prokope pojíst oukropa.

V naší peci piští myši, v naší peci psíci spí.

Před potokem pět kop konopí, za potokem pět kop konopí.

Pokopete-li mi to pole, nebo nepokopete-li mi to pole.

Na Prokopa promokne kdekterá kopa.

A to mám pracovat na tom nejneobhospoda­řovávatelnějším pozemku?


Jsem tak sexy

Jsem tááák sexy!!!

1. TRIK! VŠECHNO JE OTÁZKOU POSTOJE!

Co to vůbec znamená „být sexy“? Krátká sukně? Svůdný make-up? Vysoký kramfleky? Ženská postava? Velká prsa? To asi těžko. „Být sexy“ je postoj, ne vnější vzhled. Stejně jako pravá krása, přichází i sex-appeal zevnitř. Pokud jsi šťastná, sebevědomá a máš ráda sama sebe, působíš automaticky sexy. Proč? Protože se ve tvém vystupování odráží tvoje duše. Tvoje rty se usmívají, hlas působí srdečně, oči září, tvoje gesta vypadají uvolněně, tvoje chůze je lehká-prostě působíš elektrizujícím dojmem. Jsi sexy.

2. TRIK! KOUKNI SE MI DO OČÍ!

Je jen málo lidí, kteří působí sexy, aniž by pro to něco dělali. Většina z nás se musí uchýlit k malým trikům, abychom svůj protějšek očarovali. Nejjednodušší z nich je oční kontakt! Podívej se svému idolovi přímo do očí, díky tomu dube věřit, že je pro tebe ten jediný člověk na světě. A pokud to má být správný sexy pohled, měl by být hluboký a jen o trošku delší než rozdáváš svým kámoškám…

3. TRIK! MILUJU ŽIVOT!

Kdo to vlastně řekl, že se klukům líbí, když holky dělají, jako že je vůbec nezajímají? Jasně, někdy finta, kdy se snažíš být cool, distancovaná a nedotknutelná, abys vzbudila jeho zájem, může fungovat. Ale většinou mají kluci rádi holky, které si lebedí v tom, že je má někdo rád. V kurzu jsou roštěnky, které jsou veselé a vychutnávají si život plnými doušky! Takže buď přátelská a otevřená. Dej světu najevo, že se dokážeš nadchnout pro různé věci a radovat se ze skvělých chvilek a hezkých zážitků. A že se zajímáš o lidi kolem sebe. Bav se životem! Protože být přátelská je sexy. Radost ze života je sexy. Tvůj smích se sexy.

4. TRIK! VYSTUP Z ŠEDI!

Není nic tak málo sexy jako nuda a šeď. Ale co proti tomu můžeš udělat? Vždyť všední dny jsou většinou celkem monotónní-ráno vstát, jít do školy, pak na oběd, domů, spát… Recept na zpestření je jednoduchý: proč se pořád držet pravidel? Podstup občas nějaké to riziko. Buď nevypočitatelná, překvapivá, spontánní! Nemůžeš očekávat, že budeš působit sexy, pokud budeš každý den vypadat stejně, budeš se chovat pořád stejně vzorně a budeš neustále s každým souhlasit. Být sexy znamená být taky trochu drzá, vyvést druhé sem tam z míry. A hlavně-věřit si!

5. TRIK! BLÁZNIVÉ VĚCIČKY!

Jen ten, kdo je nápadný, je také brán na vědomí! Proto platí: měj odvahu být trochu jiná než ostatní. Přitom nejde o to osvojit si nutně nějakou špatnou vlastnost nebo zlozvyk a nebo se za každou cenu oblékat naprosto praštěně. Jde spíš o oživení tvojí originality! Ukaž všem, že jsi něco spešl a máš svou hlavu. Ráda balancuješ na kraji chodníku? Líbí se ti mít každý měsíc nový účes? Ráda si sama pro sebe zpíváš? Nebo ráda nosíš nápadné a zvláštní prsteny? Dej svým malým bláznovstvím volný průběh, ukaž je-to působí přitažlivě.

6. TRIK! PŘÍSNĚ TAJNÉ!

Být k druhým otevřená, mít origoš vlastnosti, neschovávat se a nepřetvařovat, říct svůj názor-to všechno je sexy. Přes všechnu tu otevřenostby sis ale měla zachovat nějaké to tajemství. Protože být sexy má i co do činění s fantazií a když na sebe hned všechno nevykvákáš, budeš v ostatních fantazii probouzet. Působí to oslňujícím dojmem. Jednoduše řečeno to znamená asi tohle: nech sem tam nějakou tu otázku nezodpovězenou, nevykládej hned na stůl všechny karty. Pokud se tě nějaký kluk třeba zeptá na něco osobního, tak se jen usměj a řekni: „Zkus hádat. “

7. TRIK! THINK SEXY!

Kluci prý myslí neustále na sex. My, holky, zase naopak tvrdíme, že v tomhle jsme úúúplně jiné. Ale upřímně: na co myslíš, když vidíš nějakého sladkého týpka? „Ale spíš: "Jé, ten má ale smyslné rty! Jaký by to asi bylo se s ním líbat? "Je tu ovšem jeden problém: My, holky, tenhle způsob myšlení jen málokdy přiznáme a občas se za to dokonce stydíme. Přitom není nic špatného na tom, když myslíš trochu "sexy“.

8. TRIK! ZRCADLO, ZRCADLO!

Líbí se ti, co vidíš v zrcadle? Pokud ano-tak ti gratulujem! Protože jen ten, kdo sám sebe považuje za přitažlivého a obdivuhodného, vyzařuje zvláštní „něco“, které všechny ohromí. Ten, kdo má rád sám sebe, vystupuje sebevědoměji než někdo, kdo se ve svém těle necítí dobře. Proto se postav před zrcadlo a objev přednosti svého těla! Prohlédni si pořádně svoji chůzi-rovné držení těla a smyslný pohyb boků signalizuje: "Já přicházím! Podívejte se na mě! Jsem sexy! "A pak už je úplně fuk, že třeba nemáš dokonalý zadeček nebo úchvatná ňadra! Hledej na sobě dobré stránky a ne jenom nedostatky!

9. TRIK! Style Guide!

Sexy jsou jenom holky, který jsou dokonale nalíčený a skvěle oháklý. Tak to sis doteďka určitě myslela, viď. Ale bacha! Sexy nepůsobí hadříky, ale člověk, který je nosí! Sexy obleček z velkým výstřihem, vysoké podpatky a rudá rtěnka nejsou k ničemu, pokud se ve volných kapsáčích, teniskách a přirozeném make-upu cítíš mnohem líp. Kdybys na sobě neměla svoje oblíbené oblečení, budeš si připadat divně a pak taky samozřejmě působit křečovitě. Mnoho důležitější, než stylingové experimenty je, že zůstaneš věrná svému stylu a budeš se ve svém oblečení pohybovat především uvolněně. Vždyť proč si třeba neobléct oblíbené kapsáče, tenisky a sexy topík? Jen ten, kdo se cítí dobře, působí tak sexy!

10. TRIK! Správné dávkování!

Holky, co se dělají vzácnými, zůstávají pro kluky na dlouho zajímavým objektem. Pokud bys měla každý den slavnostní jídlo, taky by tě prostě jednou přešla chuť. A s tím „být sexy“ je to podobné-stálý nadbytek sex-appealu začne brzy působit nudně. Použivej svoji ženskost jen cíleně! Je to cenný a účinný nástroj, který bys klukům neměla nabízet se slevou!

K tomu, abys byla sexy, NEPOTŘEBUJEŠ:


Ženská tajemství

Téměř všechny ženy mají nějaká tajemství, s nimiž se nesvěří ani nejlepším kamarádkám. Muže tato tajemství zajímají, ale mnohdy nemají odvahu se na ně vlastních partnerek zeptat. I my bychom na spoustu otázek chtěli znát odpověď, a tak jsme vytvořili dotazník nejčastěji pokládaných otázek a rozdali ho mezi vzorek vytipovaných žen. Nejzajímavější z nich vám předkládáme k posouzení.

Jak se ženy mohou po dlouhé týdny obejít bez sexu a vůbec jim to nepřijde?
Sex je jako droga. Čím víc ji máš, tím víc ji chceš. Když to máme denně, chceme ještě víc, když to nemáme vůbec, vychladneme.
Marcela (23 let)

Proč musí ženy neustále telefonovat?
Protože nás to baví. Ženy raději mluví, muži zase konají. A o čem že si to rády povídáme? Hlavně o věcech, které nenávidíte: oblečení, drby, vztahy…
Andrea (20 let)

Jaké je nejlepší zakončení hádky?
Sex.
Sylvia (25 let)

Proč mají ženy raději milování při zhasnutém světle?
Protože si nejsme jisté svým tělem. Pokud nás dokážete přesvědčit, že jsme pro vás ty nejvíc sexy, tak nejenom rozsvítíme, ale taky roztáhneme závěs.
Nataša (18 let)

Jak často myslí ženy na sex?
Pokud ho nemáme, tak jednou denně, pokud ano, pořád.
Aneta (25 let)

Mají ženy rády orální sex, nebo to dělají jen z povinnosti?
To záleží na okolnostech. Když máme dotyčného muže rády, s potěšením mu to uděláme ústy každý den třikrát. Celé je to o tom, udělat dobře někomu, na kom nám záleží. Když nás k tomu ale někdo nutí, je to povinnost a ta nás nebaví.
Jana (24 let)

Proč ženy předstírají orgasmus?
Abyste se cítili líp a moc o tom nepřemýšleli. Někdy prostě cítíme, že se neuděláme, a tak než aby se ze sexu staly bezduché pohyby, raději to zahrajeme.
Mirka (19 let)

Masturbují ženy stejně často jako muži… tedy někteří muži?
Pokud je u mužů průměrný počet jednou denně, tak ne. To, že to někdy nepřiznáme, ale v žádném případě neznamená, že bychom si to nedělaly.
Katka (22 let)

Když je muž nevěrný, měl by se přiznat?
Rády bychom to věděly, ale pozor! Jakmile se přiznáte, nikdy vám to už neodpustíme. Všechno je to na vaše vlastní nebezpečí.
Laura (26 let)

Je to s prezervativem jiné, myšleno pocitově?
Bez prezervativu je milování rozhodně lepší. Latex totiž izoluje teplo, a proto to není tak příjemné, protože vás v sobě tolik necítíme.
Kamila (22 let)

Proč jsou ženy naštvané, když spolu někam vyrazí chlapi?
Jednoduše žárlíme. Zkuste nás někdy vzít s sebou, abychom neměly pocit, že jsme úplně mimo.
Hanka (19 let)

Je pravda, že když ženy popisují sex, zacházejí do všech detailů?
Je to pravda, máme rády ty nejjemnější detaily a rády o nich mluvíme. O pohybech, vůni, někdy dokonce i o vzorech na peřině…
Jana (26 let)

Proč ženy chodí „na malou“ tak často?
Protože máme menší močový měchýř.
Monika (21 let)

Proč musí ženy všude chodit ve dvou?
Abychom měly s kým chodit na záchod a abychom mohly mluvit o mužích.
Petra (19 let)

Když se ženy ptají na své tělo a ono není právě dokonalé, chtějí slyšet pravdu?
V žádném případě ne! Jsme si naprosto vědomy, kde máme nějaký ten gram navíc, a chceme slyšet, že to vypadá skvěle. Stačí, když nás uklidníte tím, že jsme nejkrásnější na světě.
Petra (25 let)

Věří ženy tomu, že mezi muži a jimi může existovat přátelství?
Věří, ale to neznamená, že by mezi nimi nemohlo být alespoň minimální sexuální napětí. Záleží výhradně na muži, jestli to riskne a hranici přátelství na popud svého libida překročí.
Zlata (19 let)

Proč si mezi slušňákem a syčákem ženy vždycky vyberou toho druhého?
Ty syčáci jsou vždycky víc sexy. Chodit s ním je v příkrém rozporu s tím, co nás učili ve škole a co nám jako hodným holčičkám říkali doma. A my jsme vždycky podvědomě chtěly být drsňačky. Pozor! S drsňáky raději chodíme, ale bereme si hodné chlapce.
Barbora (19 let)


Čtěte pomalu a tiše


Když konečně mám v ruce všechna esa, všichni chtějí hrát šachy.


KONEC

Martin Trčka